Boek

Hopeloos verliefd : avonturen van een niet-zo-blije hartenbreekster

Hopeloos verliefd : avonturen van een niet-zo-blije hartenbreekster
×
Hopeloos verliefd : avonturen van een niet-zo-blije hartenbreekster Hopeloos verliefd : avonturen van een niet-zo-blije hartenbreekster
Boek

Hopeloos verliefd : avonturen van een niet-zo-blije hartenbreekster

In de reeks: Dagboek van een muts ; #6
Nederlands
2017
Vanaf 9-11 jaar
Het is bijna Valentijnsdag. Nikki verzamelt moed om Brandon naar het schoolfeest van het jaar te vragen. Als hij maar niet met McKenzie gaat. Vanaf ca. 11 jaar.
Genre Humor, Dagboeken
Onderwerp Schoolleven
Titel Hopeloos verliefd : avonturen van een niet-zo-blije hartenbreekster / tekst en illustraties Rachel Renée Russell
Vertaler Sofia Engelsman
Medewerker Erin Russell
Medewerker Nikki Russell
Taal Nederlands, Engels
Oorspr. taal Engels
Oorspr. titel Tales from a not-so-happy-heartbreaker
Uitgever Utrecht: Uitgeverij De Fontein Jeugd, 2017
349 p. : ill.
ISBN 9789026136528

NBD Biblion

Mede naar gegevens van Angelique Peters
In het zesde deel van de serie 'Dagboek van een muts'* is drama queen Nikki in de ban van het schoolfeest. Het is inmiddels februari en Valentijnsdag komt eraan. Het voor de fans bekende hoofdpersonage maakt zich nog altijd druk om haar 'vriend' Brandon, haar BFF’s en haar zusje. De grote vraag is wanneer Nikki Brandon naar het feest durft te vragen. Daar komt bij kijken dat haar aartsrivaal Mackenzie haar hopeloos in de weg zit. School maakt het voor Nikki ook niet gemakkelijk, want bij biologie krijgt ze een onverwachte toets en zwemlessen zijn een drama. De auteur weet van Nikki een herkenbare tiener te maken voor jonge meisjes die voor het eerst verliefd zijn en fan zijn van One Direction of Taylor Swift. De dagboekvorm waarin het verhaal is gegoten, geeft ruimte voor Nikki’s jeugdige taalgebruik. Het boek zit vol met theatrale kreten, verzonnen woorden en smileys. De boekenserie is inmiddels zeer geliefd en er komen nog meer titels aan. Het zal fans gelukkig maken. Vanaf ca. 11 jaar.

Pluizer

Dagboek van een Muts. Hopeloos verliefd
Hedwige Buys - 11 december 2015

In dit zesde deel van de populaire en succesvolle serie ‘Dagboek van een Muts’ krijgt Nikki van Brandon, de jongen op wie ze hopeloos verliefd is, een berichtje. Dat zet haar ertoe aan om hem toch te durven vragen om met haar mee te gaan naar het jaarlijkse Valentijnsfeest op school. De communicatie tussen beiden loopt echter minder eenvoudig dan Nikki en wellicht ook de meelevende lezers dat zouden wensen. Doorheen 348 bladzijden neemt de auteur de lezer mee in de innerlijke gevoelswereld van de jonge tiener. De dagboekvorm die ze daarbij hanteert, sluit hier goed bij aan. De zinnen op schrijflijnen worden weergegeven alsof ze door Nikki zelf geschreven zijn en ze worden aangevuld met paginagrote cartoonachtige illustraties. Op die manier verhoogt de auteur de toegankelijkheid en zorgt ze ervoor dat het boek vlot weg leest. Inhoudelijk bevat het boek weinig diepgang en wellicht is de innerlijke gevoelswereld van het hoofdpersonage niet voor iedereen herkenbaar. Dat neemt echter niet weg dat ook nu tal van meisjes met plezier zullen wegduiken in deze wereld.